גיזום עץ אבוקדו

פרי האבוקדו נחשב למבוקש ואהוב ביותר בישראל, מה שגורם לרבים לרצות לגדלו בעצמם בגינות וחצרות הבתים שלהם. אם ברשותכם עץ אבוקדו, בוודאי שגם אתם רוצים להפיק ממנו את התוצרת הטעימה והבריאה ביותר, מה שתלוי במידה משמעותית בגיזום נכון שלו. מדוע הדבר כל כך חשוב ומהי הדרך לבצע גיזום עץ אבוקדו בצורה הטובה ביותר? מייד תבינו.

מתי גוזמים עץ אבוקדו?

עץ האבוקדו פורח בעיקר באביב, כך שחשוב מאוד לבצע גיזום שלו ממש בסוף החורף ומקסימום בתחילת האביב. התיזמון המושלם ביותר לביצוע הגיזום הוא לאחר איסוף הפירות הקיימים ורגע לפני פריחתם של ניצנים חדשים. גיזום עץ אבוקדו נועד להשיג מספר מטרות חשובות – הקלה על משקל העץ, פיסול העץ, שמירה על גובה רצוי, הסרה של ענפים חולים או מתים ויצירת "חלונות גישה" שיעזרו לגשת אל העץ, לטפל בו ולקטוף את פירותיו ביתר קלות.

איך גוזמים עץ אבוקדו?

גיזום עץ אבוקדו מתבצע במספר שלבים ובאמצעות שימוש במסורים ידניים ולא חשמליים וזאת על מנת שלא לפגוע בענפים. איש מקצוע מנוסה בתחום הגיזום יודע אילו ענפים לגזום ובאילו לא לגעת, באיזה אורך להשאיר את הענפים ובאילו זוויות לבצע את הניסור. פעולת גיזום שמתבצעת בצורה נכונה למעשה מטפחת את הענפים כך שהעץ יהיה סימטרי ולא יסבול מעודף משקל בצד מסויים. כמו כן, על הגוזם להסיר ענפים שנמצאים קרוב לפני הקרקע שכן הם מפריעים לגשת אל העץ לצרכי תחזוקה וקטיפה.

האם גיזום עץ אבוקדו הוא חלק מטיפול עץ אבוקדו בבית?

בעלי דיעה שאינם מתחום הגיזום טוענים כי עץ אבוקדו אינו דורש גיזום כלל וכלל, אך המציאות רחוקה מכך והיא אולי רלבנטית עבור עצי אבוקדו שגדלים פרא בלבד ולא עבור אלו שמגודלים בצורה מסודרת בשטחים חקלאיים ובחצרות וגינות בתים. למעשה, גיזום עץ אבוקדו הינו בגדר חובה שכן הענפים של עץ זה הינם חלשים ואינם יכולים לשאת את משקל הפרי לאורך זמן.

כמו כן, במידה ולא יתבצע גיזום, הניצנים של העץ עשויים להיות חבויים בין הענפים, לא לקבל שמש ולא להיות מופרים. הדבר יגרום לכך שבסופו של דבר כמות האבוקדו שהעץ ייצר תהיה נמוכה וגם איכות התוצרת תהיה נמוכה יותר ממה שהעץ באמת מסוגל לספק. על כל זאת ועוד, עצי אבוקדו שגדלים פרא ללא גיזום אינם אסתטיים, גדלים לגובה ועשויים לקרוס ולגרום לפגיעות ברכוש ובנפש.

מדוע כדי לכם לפנות דווקא לאריאל הגוזם?

 כבר מעל ל- 20 שנה שאני מספק שירותי גיזום עצים מקצועיים בכל רחבי הארץ. אני וצוות הגוזמים המנוסה שלי מבינים היטב את החשיבות של גיזום נכון של עצי פרי דוגמת עץ אבוקדו ובהתאם לזאת מגיעים מצויידים בכל הכלים שמאפשרים לנו לבצע את תהליכי הגיזום בצורה קפדנית ומדוייקת ועל פי כל הכללים הנדרשים.

גיזום עץ אבוקדו שמתבצע דרכנו ישמור על העץ שלכם יפה ובריא, כך שתוכלו להפיק ממנו את התוצרת הטובה והאיכותית ביותר.