גיזום עץ שסק

גיזום עץ שסק היא לא משימה קשה לצוות גיזום מקצועי. היא כן תהיה קשה לביצוע לאדם הפרטי, בוודאי כאשר הוא אינו יודע מה מטרות הגיזום. זה הזמן להבין מה מטרות גיזום עץ שסק וכיצד הוא מתבצע בפועל.

גיזום שנועד להכניס יותר שמש

גיזום עץ שסק צריך להתבצע למטרות רבות אך למעשה המטרה הראשית היא להחדיר יותר קרני שמש אל פנים העץ. הענפים של עץ שסק יהיו גבוהים ולכן יש צורך לגזום אותם באופן כזה שהצורה שלו תישמר אך קרני השמש יוכלו לחדור אל החלקים האמצעיים שלו. זה מגביר את הפרודוקטיביות של העץ, כך למעשה ניתן ליהנות מתפוקת פרי הרבה יותר גדולה בלי צורך לפגוע בענפים פוריים. בסופו של דבר יש ענפים לא פוריים שלא יספקו פירות באותה מידה כמו ענפים אחרים ולכן גיזום שלהם יוכל לספק לעץ אפשרות לספק לענפים הפוריים יותר משאבים לצמיחתם.

כיצד ומתי מתבצע גיזום עץ שסק?

גיזום עץ שסק צריך להתבצע בין חודשים יוני עד אוגוסט. זו כמובן עונת הקיץ, העונה בה יש שמש חזקה ואין משקעים בכלל. בעונה הזו יש צורך לבצע גיזום עץ שסק בעיקר כיוון שזו התקופה המקדימה להבשלת הפירות. בתקופה שתבוא אחריה, תקופת הסתיו, יש פחות שמש ולכן הגיזום ימנע מצב שבו חלקים נרחבים של העץ נשארים מוצללים ותפוקת הפירות של העץ נפגעת גם היא.

גיזום עץ שסק רק עם ניסיון

גיזום עץ שסק חייב להתבצע מידע וניסיון. אי אפשר לגזום עץ שסק בלי ידע כיוון שלא משנה עד כמה תשקיעו בגיזום, אי אפשר לבצע אותו בצורה נקייה ונכונה לחלוטין. לעתים אפילו תפגעו בעץ, באופן בלתי הפיך, כזה שלא ניתן לתקן שוב ויפגע בפרנסה שלכם אם מדובר על מטע. אם מדובר בעץ שסק שנמצא אצלכם בגינה אתם יכולים גם לכער אותו על ידי גיזום לא נכון ואפילו לפגוע בעצמכם במקרה הגרוע ביותר. לכן יש לבחור צוות גיזום מקצועי שממומחה גם בגיזום עץ שסק, שלו יש גם את הכלים המתאימים כדי לבצע את הגיזום. כך ניתן ליהנות מעץ בטוח, תפוקת פרי מיטבית ומעץ אסתטי במיוחד