גיזום עץ מנגו

אחד הפירות האהובים ביותר על הישראלים הוא המנגו, פרי אקזוטי טעים ועסיסי שגדל על עצים. מה שרבים לא יודעים הוא שחלק בלתי נפרד מהשגת פירות איכותיים מעץ המנגו שהם מגדלים, חייב לכלול גיזום נכון שלו, על מנת לאפשר לפירות לגדול בתנאים אופטימאליים. מגדלים עץ מנגו? בשורות הקרובות תקבלו את כל המידע על גיזום עץ מנגו. קראו ויישמו בפועל.

מתי גוזמים עץ מנגו?

גיזום עץ מנגו אינו נדרש בשנים הראשונות לחייו ורבים מאנשי המקצוע בתחום הגיזום טוענים כי יש להמתין עם כך עד להגיעו לגיל 4 שנים. המטרה המרכזית של הגיזום היא לאפשר למקסימום אור לחדור מבין הענפים ולהגיע אל הניצנים, לשם הפרייה טובה שתביא להתפתחות פירות איכותיים ובריאים. מטרה נוספת היא פיסול העץ בצורה הרצויה כך שלא יגדל פרא ויתאים לעיצוב הגינה.

מבחינת התזמון הנכון ביותר לגיזום העץ, יש לבצע זאת בסוף תקופת החורף ומקסימום בתחילת עונת האביב וזאת על מנת שלא לפגוע בתהליך פריחת הניצנים של העץ, שמתחיל לאורך תקופת האביב

איך גוזמים עץ מנגו?

עץ המנגו נחשב לרגיש ביותר לעומת סוגי עצים אחרים ועל כן גיזום עץ מנגו חייב להתבצע בצורה שאינה אגרסיבית מידי. זוהי הסיבה שאיש מקצוע מנוסה בתחום הגיזום לא ישתמש במסור חשמלי בעת ביצוע הפעולה אלא במסורים ידניים ומזמרות. הדבר מאפשר לגוזם לבצע את התהליך בצורה מדוייקת וסימטרית, דבר חשוב מאוד, שכן עומס משקל בצד אחד של העץ עלול לגרום לעיוותים שונים של הגזע ולפגיעה בהגעת מים אל הענפים והפירות של העץ.
כמו כן, רק כך ניתן להימנע מגיזום של ענפים חשובים וגדולים מאוד, מה שגם כן יוביל לפגיעה באספקת המים לניצנים ולכך שהעץ עשוי שלא להניב פרי או שפירותיו יהיו קטנים ולא אכילים

מה עוד חשוב על גיזום עץ מנגו?

כאשר אתם בוחרים לבצע גיזום עץ מנגו על ידי גוזם מקצועי, אתם יכולים להיות בטוחים כי התהליך יתבצע באופן מושכל שאף יאפשר "פתחי גישה" עבורכם כבעלי העץ, כך שיהיה לכם קל ביותר לגשת אל הענפים והעלים, לבצע פעולות שונות (כגון ריסוס) וקטיפה של הפירות מבלי לפגוע בו.כמו כן, כאשר מתקשרים עם גוזם מקצועי, ניתן להיות בטוחים כי תהיה הקפדה על כך שבסיומו של תהליך הגיזום העץ יהיה בגובה הנכון, מה שישמור עליו בריא, קל משקל ובעל מערכת הובלת מים אידיאלית.