עקירת עצים

שירותי גיזום > עקירת עצים

המטרה העיקרית של עקירת העצים היא שמירה על הסביבה, מבלי לסכן את העוברים והשבים. לקוחות פרטיים, מוסדיים ועסקיים כאחד זקוקים לשירותי עקירה מקצועיים ובטיחותיים, ולשם כך עומד לרשותם אריאל הגוזם – המוביל בישראל בכל הקשור לעקירת עצים באמצעות ציוד הנדסי משוכלל.

מתי כדי לבצע עקירת עצים?

עקירת עצים – עם רישיון בלבד

בניגוד לגיזום עצים או לסידור גדר חיה, עקירה של עצים מחייבת רישיון והסמכה. גופים ציבוריים בישראל מפקחים אחר הנושא ואינם מאשרים לכל גורם לעשות זאת. אריאל הגוזם מחזיק באישורי העבודה הדרושים, דואג להרחיק ילדים וסקרנים מאזור העקירה, מוודא שלא נשקפת סכנה לסביבה ולצמחייה ומפקח אחר התפתחות העץ גם בסיום העבודה.

מה הסיבות לעקירת עץ

יש מגוון רחב של סיבות לעקירת עצים והן יכולות להיות קשורות גם בנו, בני האדם, וגם בעץ עצמו. בואו נתחיל מבני האדם עצמם שכורתים אותו בעיקר כדי לפנות מקום לבנייה. יכול להיות יש לכם עץ בחצר ואתם ממש אוהבים אותו, אך תאהבו יותר לבנות בחצר יחידת דיור שתכניס לכם עוד כסף. יכול להיות שמדובר בכביש שיש צורך להרחיב או ביער שיש לכרות כדי לבנות מפעל או שכונה חדשה.

לעתים הסיבה תהיה דווקא העץ בעצמו. יש עצים חולים ורקובים שיכולים לסכן עצים אחרים ואז חייבים לכרות אותם למען הכלל. לעתים העץ יהיה סכנה גדולה כמו למשל אחרי סופה או שהוא מושך מזיקים.

מי יכול לעקור את העצים

א כל אחד יכול לכרות עצים ויש לכך כמה סיבות, כאשר הסיבה הראשונה היא הסיבה החוקית. יש חוק ברור במדינת ישראל והוא קובע שכדי לעקור עץ בוגר ממקומו יש צורך באישור ממשרד החקלאות. מה זה אומר עץ בוגר? מתי ניתן אישור לכרות את העץ ומתי לא?

יש לכך סיבות רבות ואת כל הנהלים אתם יכולים לגלות באינטרנט. בכל מקרה החוק קובע שרק חברה עם רישיון יכולה לכרות את העץ ולכן בכל מקרה עליכם לחפש אחת ולעבוד עמה – חברת אריאל הגוזם!

די לעקור עץ חובה להיעזר בחברה מוסמכת לא רק בגלל שיש חוק אלא גם בגלל שבפועל לא תוכל ולכרות אותו. עקירת עצים היא פעולה מסובכת מאוד ויש צורך גם בידע מקצועי וניסיון וגם בכלים מתאימים. יתרה מכך, עקירת עצים ללא חברה מנוסה רישיון יכולה להיות מסוכנת.

כדי לעקור את העץ יש צורך לבחור בחברה המתאימה, חברה שיודעת כיצד לבצע את המשימה באופן מהיר ואחראי. יש חברות שעובדות בצורה רשלנית במיוחד ומחברות כאלו אתם צריכים להיזהר. לפני שאתם בוחרים בצוות גיזום ועקירת עצים אם חייבים להתרשם מהניסיון של החברה, מהלקוחות שלה ומהניסיון שיש לה בשוק, וכך תוכלו לבחור אותה נכון

כיצד מתבצעת עקירה?

כדי לעקור עצים יש צורך תחילה לגזום אותם. העלווה של העץ יכולה להפריע לעקירה בכל שלב, החל מהנפילה של העץ על הרצפה, איסוף הלכלוך הרב שנוצר וכמובן ההעמסה למשאית.

תחילה יש לגזום את הענפים הקטנים יותר ולאחר מכן את הענפים הראשיים עד אשר העץ יישאר רק כגזע.

את הגזע יש לחתוך מהחלק התחתון אך כאשר מדובר בגזע גבוה מאוד יש לחתוך אותו תחילה בחלק העליון ואז לרדת למטה בהדרגה עד אשר חיתוך החלק האחרון, התחתון ביותר, יהיה בטוח ולא יפגע באיש.